Kayıt ol Giriş yap

Fonksiyonel prototipler ve kompleks tasarımlı parçalarınız için en gelişmiş 3boyutlu yazıcı teknolojisi:

Katmanlı Lazer Füzyon (Layered Laser Fusion), 3 boyutlu modelden bir parçayı inşa ederken; lazer toz hammaddeyi tarayıp enjeksiyon kalıplamadaki gibi eriterek parçayı oluşturur. Besleyici denilen pistonlu iki toz yatağı vardır. Baskı işlemi başladığında, bir lazer, maddenin selektif olarak tozdaki ilk katmanı haritalandırır. Bir kat oluştuktan sonra inşa alanı aşağı iner besleyici yukarı , ve rulo parçanın üzerine yeni bir toz katmanı yayar. Bu işlem parça tamamlanıncaya kadar tekrarlanır.

LLF

İşlevsel prototiplerin ve parçaların yanı sıra bazı nihai ürünler üretmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Lazer sinterlemenin en büyük avantajı tasarım özgürlüğüdür; toz yatağı olduğu gibi yapıyı destekler ve kompleks şekillerin ilave bir desteğe gerek duyulmadan üretilmesini sağlar. Bu işlemin bir yan etkisi olarak bitmiş nesnelerin soğuması için daha fazla zaman gerekir ve bu nedenle daha uzun teslim sürelerine neden olur.

Hiç bir kalıp veya alet kullanılmadan yedek parça, fonksiyonel prototip ve 3 boyutlu dijital modellerin ekonomik ve hızlı bir şekilde üretilmesini sağlayan bu teknoloji ile üretilen parçalar otomotiv, savunma, havacılık, medikal, tasarım gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

Üretimi yapılan parçalara, normal enjeksiyondan çıkan parçalarda olduğu gibi tüm delme, boyama, kaplama, zımparalama, kesme gibi işlemler uygulanabilir. İstenildiğinde, üretilen parçalar yapıştırılarak fiziksel özellikleri kaybolmadan, daha büyük boyutlara ulaşılabilir.

 • Yüksek hassasiyet ve doğruluk
 • Kompleks parça üretim özgürlüğü
 • Ölçeklenebilir üretim olanağı
 • Fonksiyonel, sağlam parça üretimi
 • Yüksek kimyasal ve ısı dayanımı
Kullanılan Makineler:

Solidzer 450 Pro Katmanlı Lazer Füzyon teknolojisini ideal formuyla kullanıcıya ulaştırmak için geliştirilen Solidzer makina platformu, sahip olduğu özelliklerle katmanlı üretim alanında süreci basitleştirerek kullanım kolaylığı sağlarken, hammadde ve süre bazında verimliliği arttırarak kullanıcı odaklı bir çözüm sağlar.

Solidzer ailesinin 3d printer fiyatları ile iligi detaylı bilgileri  Sintertek ‘ten alabilirsiniz.

Solidzer 450 Pro broşür indir >>
Kullanılan Malzemeler:

  Standart Naturel Poliamid

  Smooth Termoplastik Poliüretan

  Cam Cam Katkılı Poliamid

  Alüminyum Alüminyum Katkılı Poliamid

  Karbonfiber Karbonfiber Katkılı Poliamid

  TPU Termoplastik Poliüretan

  Malzeme Data Sheet indir >>

Görseller:

Benim Fabrikam

Benim Fabrikam v2.49 · © Tüm hakları saklıdır.